27
Mart
2017
Pazartesi
23:22:25
Giri㡹fam Yap S˵llanᮬara Ekle Sitemizi Tavsiye Edin RSS


Yaşam

Betülce İkizce Moda

Betulce 2011

Doktor Astro

Balık Burcu Anne ve Çocuk

Basında Biz
HaberTürk TV Konuğuyduk

TV Programları

MotherandBaby Dergisindeyiz

WEB sitelerindeyiz

TRT de ikizanneleri.net Tanıtımı

Sitemiz Hürriyet Gazetesinde


Uzman Görüşü

Prof.Dr. Nejat Narlı
Çocuk Hastalıkları
ÇOĞUL GEBELİK

Op. Dr. Ahmet Kahraman
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
Abdominoplasti

Dt. Ahmet Kerküklü
Diş Hekimi
Çocukta Ağız ve Diş Bakımı

Yrd.Doç.Dr. İlkim Çıtak Karakaya
Fizyoterapist
Gebelikte Bel ve Sırt Ağrıları

Pedagog Nil Tuncalı

Bir Kadın ve İki Erkek

Uzman Dr. Şule Sümbül
Psikiyatr
ÖZGÜVENLİ ÇOCUKLAR

Prof.Dr. Yaşare Arnas
Okul Öncesi Eğitim
İkizlere ve İkiz Annelerine Merhaba
İkizlerimiz
İkiz Bebek Taşıma Sistemleri (İkiz Bebek Arabaları)
[06.10.2008]

İkiz bebekler için geliştirilmiş pek çok sistem mevcuttur. Bu sistemlerden hangisinin seçileceği ise ailenin yaşam koşullarıyla ilgilidir.

İkiz bebek arabalarını araştırırken bazı ailelerin tekli çözümleri de tercih edebileceğini göz önüne alarak bu seçeneklere de burada yer verilmiştir. Bebek taşıma sistemleri aşağıdaki şekilde  sınıflandırılabilir.

 1. Hafif Baston Pusetler
 2. Pusetler
 3. Travel Sistemler (Seyahat tipi bebek arabaları)

 

 

İkiz Bebek Arabası seçerken dikkat edilecek bazı konular

 1. Yaşam stilinize uygun olmalı : Eviniz asansörlü ise arabanızın bagaj kısmı küçük yan yana olan seçenek sizin çin uygun olmayabilir. Bebeklerinizle tek başınıza gezmek istediğinizde iki adet pusetle bunu sağlayamazsınız. Bu durumda çifli seçenekleri düşünmelisiniz.
 2. Bebek arabasının güvenlik düzeyi yüksek olmalı. Kullanılan kemer, hareketli aksamlar, tkerler, fren sistemi bir tehlike anında bebeğinizi koruyabilmelidir. Bebek arabası alırken bu konuyu özellikle sorunuz.
 3. Arabada kullanılan döşemenin bebeklere temas edeceği yüzeyleri pamuklu , teri çekebilen,  çıkarılabilir temizlenebilir kumaşa sahip olmalıdır.
 4. Ekonomi : İkiz bebek arabaları diğer bebek arabalarından daha maliyetlidir. Hafif baston pusetler diğer seçeneklere göre daha ekonomik bir çözüm sağlayabilir. Tekli bebek arabası ile de çözüm sağlayabilirsiniz.

Sizin için bu çeşitleri tekli, ikiz ve üçüz bebek arabaları şeklinde örneklerle tanıtılmıştır.

 

Baston (Hafif) Pusetler

Maclaren Baston Puset

 

 *3.aydan itibaren kullanıma uygundur.
*Sportif, Hafif ve Konforlu Quest Mod Baston Puset
*3 aydan sonra kullanıma uygundur.
*Katlanıp bir şemsiye haline dönüştüğünde pusetin yan tarafındaki kolla rahat taşıma imkanı sağlar.
*Oturma ve sırt yeri sportif görünümlü 2 yatış pozisyonlu yanmaz ve su geçirmez malzemeden yapılmış olup kolayca çıkabilir ve yıkanabilir.
*Ayak koyma yeri, yatma ve oturma pozisyonuna göre ayarlanabilir.
*Çevresindeki Maclaren yazıları ve reflektif paneller geceleri bebeğinizin güvenliğini arttırmaktadır.
*Bebeğinizi gövdesinden ve bacaklarından sabitleyen 5 noktalı emniyet kemeriyle maksimum güvenlik sağlar.
*Arka tekerleklerde tek kollu fren sistemi vardır. Ön tekerlekler 360 derece dönebilir ve tek hareketle sabitlenebilir.
*Arabayı tamamen kaplayan, bebeğinizi yağmurdan, sert rüzgardan koruyan yağmurluk ve alışveriş filesi vardır.
*Ağırlığı:5. 6kg. dir.

 

 Chicco Baston Puset

 

Doğumdan itibaren kullanılabilir.
*Büyük tekerlekleri sayesinde, şehir içinde ve arazide oldukça çevik ve konrtollü bir pusettir.
* Multiway Puset, bebeğinize ve size her türlü macerada eşlik edebilir. Bir kayak pistinde ya da sıcak bir plajda.
*Yazlık /Kışlık tentesi, ayak örtüsü olarak da kullanabilen tulumu ve Ergos ped yapısı, şeffaf yağmurluğu, eşya taşıma gözü ve biberon taşımabölmesi gibi birçok gerekli aksesuarıyla size güvenli ve rahat bir gezinti sunar.
*Bütün renklerde ön bar bulunmaktadır.
*Tek elle 5 farklı pozisyonda ayarlanılabilen sırt dayama bölümü.
*Yumuşak ayak örtüsü olarak da kullanılabilen polar uyku tulumu ve dolgulu malzemeden yapılmış iç ped.

 

 

Quinny Buzz 3 Tekerlekli Puset

Sadece puseti 4.aydan itibaren,gövde kısmı çıkarılarak GR0+ Cabrio oto koltuğuyla doğumdan itibaren kullanabilme imkanı
*Devrim yaratan katlama sistemi ve otomatik olarak açılma
*Kilitlenebilen,yüksek manevra yeteneğine sahip,kendi etrafında dönebilen ön tekerlekler
*Çift yönlü yerleştirilebilen oturma ünitesi
*5 yatış pozisyonlu sırt ünitesi
*Yüksekliği ayarlanabilen itme kolu ve ayak koyma yeri
*Kolay takılıp çıkarılabilen ön bar ve tekerlekler
*20 kg.´ye kadar taşıma kapasitesi
*12,2 kg.

 

 

  

 

 

Travel Sistemler

İkizlerin Arka Arkaya Oturduğu Travel Sistemler

İkizlerin arka arkaya oturduğu puset şeklinde iki puset arası uzaklığın ayarlanabilir olduğu seçenekler uygun olacaktır. Arkadaki puset biraz daha yüksektedir. Arkada oturan bebeğin güvenliği güvenlik kemeri ile sağlanmaktadır.

 

 

 

 
 
 
 
 İkizlerin Yan yana  Oturduğu Pusetler
 
İkizlerin yan yana oturduğu seçenekte ise ikizlerin birlikte aynı görüş açısıyla oturması sağlanmaktadır.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Çok fonksiyonlı Travel Sistemler

Bu sistemlerle bir pusetle birçok işlevi görebilemktesiniz. Bebeğinizi taşıyabilir. Arabasından sizin arabanıza oto koltuğu şekillinde taşıyabilir veya ana kucağı şeklinde kullanabilirsiniz.

 

İkiz Bebekler İçin Tekli Travel Sistemler

  İkiz puset almak yerine tekli travel sistemi tercih eden aileler de vardır. Bu seçenekte bebeklerden ikisi birbirinden bağımsız gezdirilir. İkizlerinizi bakıcınızla, eşinizle veya başka bir yetişkinle birlikte gezdirebilirsiniz. Tek pusetin sığacağı alanlar ve hareket serbestisi daha fazla olacaktır. Ayrıca  bebeklerden birisi uyurken diğeri ile gezmek istediğinizde ikiz seçeneğini almak zorunda kalmaycaksınız. Ancak ikizleri gezmeye götürecek kişi tek ise pek de uygun bir seçim olmayacaktır.

Peg Prego Tekli Puset

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Üçüz Bebek için Pusetler (üçüz Bebek Arabaları)

 

 

 Üçüzler için de puset seçenekleri mevcuttur. Üçüzlerin de tıpkı ikizler gibi arka arkaya ve yanyana modelleri mevcuttur. Bu pusetlerin tasarımında yüksek güvenliğe ve tekerlek sistemlerinin kolay hareket edebilir ve dayanıklı olmasına önem verilmektedir.  Çocukların oturma konumunda akyalarını koyabilecekleri , koyduklarında ise ayaklarının kaymasını önleyen özel bir madde ile kaplanmış ayak koyma destek yeri bulunması da önemli bri konudur.

 

Rubabout Üçüz Bebek Arabası

 

Alternatif Taşıma Sistemleri

 

Araba şeklinde olmayan anne ve babaların taşıdığı sistemler de vardır. Portbebe ve kanguru şeklinde ifade edilen bu sistemler de pratik taşıma sistemleridir.

Portbebe 

Yeni doğan bebeğin taşınmasına uygun bir çözümdür. BEbek en fazla 9 kg a kadar taşıma imkanı sağlayan,  elle tutulup bebeğin çanta içinde gibi taşıyabildiği sistemlerdir. İkizler için birer tane seçmelisiniz.

 

 

 

Anakucağı

Anakucağı evde sabit şekilde kullanılabilen ve aynı zamanda oto koltuğu olarak da kullanabileceğiniz kullanışlı bir bebek taşıma sistemidir. Emniyet kemerleri sayesinde bebeğinizi güvenle yerleştirebilirsiniz. BEbeğinizi beslerken de avantaj sağlayacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

Deneyimli İkiz Annelerinin ve Babalarının Görüşleri  

Fatih Işıdı

Chicconun ikiz baston pusetini kullanıyorum, çok memnunum. çok kolay katlanıyor ve oldukça hafif, taşıması kolay. Bence kesinlikle yanyana olanlar, arka arkaya olanlardan daha iyi, bebeklerin psikolojileri açısından. Evet biraz geniş, dar asansör ve kapılardan geçmiyor fakat yanınızda birisi varsa veya yardımla kolayca geçirilebiliyor. Biz eşimle  puseti hemen yan çeviriyoruz ve öne doğru eğip kendime doğru çekiyorum. Bebeklerim 13 aylık ve şimdiye kadar hiç dışarı yalnız çıkmadım.Seçimlerinizde kolaylıklar..  

Binnaz, Adana

Bende yanyana olan ve tam yatabilen ikiz pusetlerden almıştım. Özellikle ilk aylarda çok rahat kullanılabilir. arka arkaya olanları hiç düşünmedim bile, arkadaki bebeğe haksızlık edecekmişim gibi gelmişti. Kullanımı çok rahat ve pratik, tamamen katlanabiliyor. Tek sorun arabanın arkasına başka bir şey koyamıyorsunuz. Ben alışverişe giderken bebeklerimi de götürmek zorundaydım, her seferinde eşimle tartışırdık. Puseti almayalim bagajı kullanamıyoruz derdi. Travel sistemleri tercih etmedim çünkü anakucakları çok küçük gelmişti. Chicco nun anakucağını aldım, piyasadaki en genişi oydu ve çok menun kaldım. Bebekler 20 aylık olana kadar da kullandık. Kızlar biraz büyüyünce keşke baston puset alsaymışım dedim, yada yan yana iki baston puset ve birleştirme aparatı. hem bebekleri tek başıma gezdirebilirdim boylece hemde iki kişi olduğumuzda aparatı çıkararak tek puset olarak da kullanabilirdik. İkiz pusetler çok geniş oluyor, buna kaldırımlar ve alışveriş merkezleri uygun değil malesef. Sevgiler

 


 

Merve , İstanbul

Açıkcası ben ikiz baston pusetle pek randiman alamadim ama cok da memnun kalarak kullanan arkadaslarim var.

 


 

Ayşegül, İzmir

Bebişlerle dışarı çıkmak zaten başlı başına sorun, kış bebeği olacaklarsa bebek arabasıyla dışarı gezmeye gitmeniz imkansız, bebek arabası almayın derim.. yaz bebeği olursa bebek arabası işe yarar, o kadar büyük oluyorki arabalar bagaja koyduğunda başka hiçbir şey koyamazsın , eve çıkartamıyoruz asansöre sığmıyor. Çok dert bu ikiz bebek arabaları, bir hevesle aldık bizde.. Fakat şimdi, düşünüyorum keşke baston  puset alsaydım, daha hafif az yer kaplıyor, daha ucuz üstelik  ...Benim ikizlerim 22 aylık oldu artık puset te almayı düşünmüyorum.. ayşegül-izmir


 Çağla, İstanbul

Doğum sonrası çok uzun bir sure ikizlerinle yanliz basina bir yere cikamayacaksinız muhtemelen. Benimkiler 13 aylik oldular,  hala yalniz bir yere gitmisligim yok onlarla. Şimdi şimdi, kısa yerlere gidebilir miyim acaba, diye düşünüyorum. Ama bu sefer de yollar engel. kaldirimlar dar, inerken cikarken ikiz puset icin yeterli genislik yok. Çoğu yerde bu boyle. Ama alisveris merkezlerinde ya da sahil kenarinda ya da parklarda rahat olabilir. 
 
Gelelim onerilere. Biz travel system aldik, ikisine ayrı ayrı. Pusetlerden oldukca memnunum. hafif ve kolay acilip toplaniyor. Ama ana kucaklari pek kullanisli degildi. Bir çok terletti. İkincisi de fazla kucuklermis, sonradan anladık. Ozan 9 ay kullandi, yeni bir araba koltugu aldik. 1 ay kadar once de Peri´ninkini kullanamaz hale geldik. Etrafta gozlemledigim kadariyla su uc tekerlekli pusetler cok iyi. . Ben dogum yaptigimda pusetlerin kocaman tekerlekleri vardi, arabaya sigamayiz demistik ama simdi oyle degil. Ana kucaklari ise cok ergonomik gozukuyor ve kumaslari da pamuklu. bunlardan iki tane ayri alabilirsiniz.
 
Ama eger bugun doğum yapsaydım,  birçok seçenekli kullanimlar icin elverisli olanlardan alırdım. Örneğin iki bebegi yuzleri birbirlerine bakacak sekilde yerlestirebiliyorsun, hem ana kucagi ile hem de sadece puset olarak kullandiginda. boylece ikiz puset almis oluyorsun ama enden genisligi tek bir bebek icin olan pusetler kadar. Boyu uzuyor yani. Farklı kullanim alternatfileri de vardi ama bir yere sigamama ve gerektiginde iki bebekle cikamama sorununu cozdugu icin bu sekli aklimda kalmis. Travel system olarak da satilanlar tercih edilebilir.


Zehra, İstanbul 

Benim onerim ikiz baston puset..Ben uc tekerlekli ikiye katlananlardan almistim 9. Ayda sattim,  iki ayri
puset aldim ,iki ayri pusetlede tek basina cikma sansin yok.... evin asansorlu ise ikiz baston puset cok kullanisli, insanin yanliz kalmaya da ihtiyaci oluyor..


Aysun, ABD

Büyük pusetleri kucuk arabaya sigdirmak cok zor. Ben arka arkaya olanlarindan almistim. Surumu cok kolay. Ben hep tek basima cikiyorum disariya ve hic sorun yasamadim bu konuda. Bunu araba koltuklari ile tasima anlaminda tercih etmistim. Cocuklar cok hirpalanmasinlar diye araba koltugundn cikar tekrar bagla durumundan oturu, cikarmadan tasimak anlaminda. Ama birde yanyana olan baston ikiz arabamiz var, o cok daha rahat. Cok hafif ve minicik de olsa arabaniz sagmamasi sozkonusu degil. Turkiye´ye buyuk olanla gelmistim ben ve cok sorun yasadim kucuk araba ile disariya cikamiyordum. Tek tek baston olanlarla kendi basina disariya cikman mumkun olmaz. Aradan baglama aparatlari var diye duymustum. Onlardan alabilirsiniz ya da yanyana olanlarini ve koltuklari tam yatanlarini tercih edebilirsiniz. Cok kucuklerken de kullanablirsiniz araba koltuğu olmadan boylece. Kolayliklar diliyorum. Sevgiler

 


 

Siz de ailelere yardımcı olmak isterseniz görüşünüzü bize yazın, yayınlayalım bilgi@ikizanneleri.net

www.ikizanneleri.net   (06.10.2008)   Hit: (52627)   Sayfayı Yazdır   Yazıyı Tavsiye Edin     Paylaşın..

Yorumlar..Yorum yazabilmek için üye olmalısınız..

AYŞE ALBAYRAK UZUN 24.02.2011 21:52:56
bizde üç tekerlekli,yanyana bebek arabası aldık kullanışıda katlayıp açılması da çok pratik aynı modelin tek bebek için olanını ilk çocuğuma kullandım fakat ikiz için olanından her açıdan daha memnunuz
fatma demir 20.06.2009 11:51:50
ben henüz ikizlerimle yeni yeni yaşamayı öğreniyorum henüz24 günlükler yani çoooooooooook küçükler ama öğrendiğim ilk şey onların rahatı bozulmadan taşınmak istedikleri dışarı arabasız çıkamıyoruz birde arabada rahatlıklarını düşünüyoruz onun için ana kucağı çok kullanışlı arabanın arkasına yerleştiriyorum ortalarınada oturuyorum keyiflerine diyecek yok
firdevs bilici 10.04.2009 19:33:30
ben hehuz hamıleyım ama bebeklerımı ılk gunden ıtıbaren tasıyabılmk için pusetmı port bebekmı almalıyım sızce
Tüm Yorumları okumak için tıklayınız.. Toplam(6)Diğer İkizlerimiz;
 • İkizler İçin Uyku Rutini
 • Araba (Oto) Koltuğu, ikiz bebek ailelerinin konforudur
 • Yenidoğan Bebek Bakımı
 • Yaş Günü Partisi Planlaması-Yapılacaklar Listesi
 • İkizleri Aynı Giydirme
 • İkiz Bebek Bakıcılığı
 • İkiz Bebekler İçin Yatak Çözümleri
 • İkiz Bebeklerin Banyosu
 • Mama Sandalyesi Gerekli Mi? (Deneyimli İkiz Annelerinin Katkılarıyla)
 • İkiz Bebek isimleri (Adıyla büyüsün )
 • Burcu´nun Ek Gıdaya Geçiş Dosyası
 • Boy-Kilo Gelişimi (1-5 yaş)
 • Vitamin-Mineral Dosyası • Üyelik
  Kullanıcı Adı:
  Parola:
  Beni Hatırla

  .: Parolamı Unuttum..

  .: Üye Olmak İstiyorum :.

  Yazarlar

  Emel

  Bir PI var içimde..

  fulya aydıner

  Bilişimin Yıldızları

  Aslı

  Lütfen Kemerlerinizi Bağlayınız

  Esra, üçüz Annesi

  Bir taşınma hikayesi

  Dilek

  Organik İşler Bunlar

  Naz

  Anneme söylemeyin çok üzülür…

  Sinan Akyüz

  Evim evim güzel evim!..

  Burcu

  Büyüdüm Ben

  Esin

  İkizanneleri Grubundan gelen mailler

  Hande

  Kızlarım Büyüyor

  Selen-Ceren, İkiz kardeşler

  Sonsuz Sevgi

  Destekliyoruz
  Çocuk İstismarına HAYIR

  Çocuk Kitapçısı

  Ücretsiz Pedagojik Danışmanlık (Kardeş Site)

  SE-CE MATBAA

  ÇİDER

  www.twinsclup.com

  twinsclup.com
  www.ikizannelerigrubu.com

  İkiz Anneleri Grubu

  © Copyright 2008 - İkizAnneleri.net - Her hakkı saklıdır.
  Ana Sayfa | Hakkımızda | Güncel Haberler | Gebelik-Doğum | İkizlerimiz | Eğitim-Okul | Sağlık | İkizlerle Hayat | Annelerin Mutfağı | Deneyimlerimiz | İkiz Babaları | Özel İkizler | Etkinlik | İletişim
  Bu sitenin hiç bir kurum veya kuruluş ile bağlantısı yoktur. İkiz annelerine hediye edilmiştir.